//Kampány//
//Jelöltek//
*A jelölteket szépen felkonferálta az erre felelős személy, és bizony változatosabbnál változatosabb beszédeket halhatott a nép. Az első beszélő, az Kagan volt, maga a vashegyi rettenet, aki Naruhil felkérésére barbár stílussal reagált. Egy pillanatig még rápillantott a Nagytanács tagjaira az egykori főtanácsos, de alapvetően nem cél, hogy erőszakoskodjon bárkivel is. Többnyire csak egy vállrándítással jutalmazták Naruhil érdeklődését, vagy egészen egyszerűen csak legyintettek, és elkönyvelték, hogy ezúttal sem hazudtolták meg magukat a thargok, idejekorán már be is mutatkoztak.*
-Hozzatok még egy széket akkor...
*Rázza meg elégedetlenül a fejét a férfi, miközben Kagan elmegy mellette, és elkezdi a beszédet. Némileg javít a helyzeten, noha mindenki számára nyilvánvaló dolgokat mondott. Tettei ugyanis szájról szájra terjednek szerte Artheniorban, hiszen hősként harcolt a népével. Tulajdonképpen egy árva szót sem kellett volna mondani, csupán némán kiállni a pódiumra, és az örömteli taps nem maradt volna el. A városőrökön kívül leskelődő „tömeg” is ujjong a vezér láttán, ami talán nem meglepő, de a nép nem csendesedik a következő beszélő, Worenth szavai hallatán sem. Nem tett kevesebbet ő sem, de a nép a fizikai harcokra van kiéhezve. A hősies csaták emlékéért áldoznak a meséikben a tűz körül, s a kocsmákban a söröshordó mellett, vagy épp Negyvenest játszva. Nem lett volna népszerű ennyire a mágus, ha nem úgy szólnának a legendák, hogy Grombarnál a tharg és a synmirai vezető vált vállnak vetve küzdöttek a gonosz ellen. A két férfi ígérete szinte nem is érdekli a távoli tömeget, annál inkább a Nagytanács többi tagját. Ők az üdvrivalgás és a tapsvihar hangjai közül próbálják kiszűrni azt, hogy melyikük felé milyen szándékkal érdemes közeledni.
A két újdonsült nagytanácsos után a jelöltek érkeznek, szépen sorban. Lorew az első, ám ebből adódóan a legrosszabb pozícióból induló is. Az előző két felszólaló után a férfi a köznép szemében középszerűnek tűnik, így nem is igazán figyelnek az elhangzó beszédre. Nem úgy a nagytanácsosok, akiknek majd dönteniük kell a tagokról. Mindent összevetve átlagos beszéd kerekedik ki a férfi mondandójából, sem különösebben negatív, sem pedig pozitív csengése nincs. Elmondja, kap egy átlagos tapsot, és elvonulhat a helyére. Ryrroshvar követi őt, aki esetében már egy kicsit megosztóbb hangulat alakul ki. A nép konkrétan elájul a szavaitól, lévén megnyerő szónoklatot mond, és hozzájuk szól. A Nagytanács viszont megosztott a kérdésében. Van, aki arcára mosoly kúszik, s olyan is, aki lemondóan rázza a fejét. A férfi hatalmas politikai érzékkel rendelkezik, hiszen ámítja a népet. Azt mondja vajon, amit hallani akarnak? Vagy így is gondolja? Vajon, ha más városban a politikai vezetésig jutott, akkor miért kilincsel Artheniorban is ugyanezért? Hiszen Wegtorenben a vagyon jelenti a hatalmat. Miért hagyta ott? Nem tud a középszerű politikai vezetésből kiemelkedni, vagy csak átmenetileg lát kihívást a pályában?
Akárhogy is, de a nép örül a hangjának, a nagytanács tagjaitól viszont átlagos tapsot kap, mert nem biztos, hogy tudják hová tenni a férfit.
Egy Artheniorban ismert ház tagja következik, Qeron Sillerforw.
Illedelmes beszédében először a lehetőséget köszöni meg, sokkal kerekebb mondatban, mint azt tette Lorew. Kap is egy bólintást Flardryn Elvanduiltól, valamint egy mosolyt is a férfi diplomáciai érzéke miatt. A beszéd maga ugyanis ténylegesen is arra enged következtetni, hogy kiváló posztot választottak neki a családban. Szerény dolgokat mond, amivel nem rögtön azt hangsúlyozza ki, hogy miféle hőstetteket hajtott végre. Mellé még tesz fel néhány kérdést is, ami elgondolkodtatja a hallgatóságot, legyen az a köznépből származó, vagy éppen nagytanácsos. Hatásosan melankolikus hangulatot kelt, majd szavaival ugyanennek az ellentétét is előidézi ugyanabban a beszédben. Van olyan tehetséges, mint Ryrros volt, az egyszer bizonyos! Összességében erőteljes tapsot kap, ami jelezheti számára, hogy győztesként vonul le a pódiumról.
Nem úgy Nestar, aki a személyével és a beszédével vegyes hangulatot kelt. A nagytanácsos kereskedők nem veszik magukra a beszédet, lévén, akinek nem inge, az nem is veszi magára, aki pedig valóban a felsorolt tevékenységeket űzi, nos, annak meg ráfér az arcára, hogy belemosolyogjon a férfiébe, galádul és gátlástalanul. Nagy tapsot azért nem kap tőlük, hiszen a beszédből kitűnik, hogy a férfi szívét harag nyomja, és az sosem jó tanácsadó. A nép viszont egészen jól elvan, szórakoztatja magát, és örül az alkimistának, hiszen ő is meglehetősen híres italkeverő, afféle biztos hátország, akit ismerne és szeretnek még akkor is, ha nem találkoztak vele. A beszéd után még néhány jelölt elmondja a mondandóját, és végül Elvanduil nagytanácsos ismét felsétál a pódiumra, és összefoglalja a hallottakat.*
-Köszönjük szépen a beszédeket, igazán tanulságosak voltak!
*Tart egy lélegzetvételi szünetet, miközben teker egyet a kezében lévő pergamenen.*
-Most tehát vita következik. Két csapat fog alakulni, az egyiknek a feladata az érvelés lesz, míg a másiknak az ellenérvek gyűjtése. A cél természetesen a kompromisszum elérése. A csoportokba a jelentkezés önkéntes, de ha nem lesz egyenlő a csoportlétszám, akkor átmozgatunk véletlenszerűen embereket. Ennélfogva nem az a lényeg, hogy a meggyőződésükhöz igazodjanak, hanem az, hogy megmutassák, hogy tudnak érvelni!
*Egy kevés szünetet tart, majd rápillant a pergamenre.*
-Két vitás kérdés lesz. Az első az, hogy mennyire fontosak a szabályok, valamint az illem egy közösségben, vagy akár a város életében. Az egyik csapatnak értelemszerűen arra kell rávilágítani, hogy szükséges mindent beszabályozni az utolsó pontig, míg a másiknak arra, hogy minél kevesebb szabályt kell betartani, mert a szabályok rugalmatlanok és megfojtják az egyének boldogulását.
*Tekintete végigsiklik Kaganon, akik éppen most szegtek meg néhány illemszabályt, sőt, folyamatosan ezt teszik.*
-A másik kérdés az, hogy egy háború idején miként is kell viselkednie a politikai elitnek. Aki abba a csapatba kerül, ahol a szabályok ellen érvelnek, annak ebben a kérdésben az álláspontja az legyen, hogy a háttérből irányítva, és a belső hatalmi harcokat megvívva kell a város működését valahogy biztosítani, míg annak a felének, aki a szabályok mellett érvel, azt az álláspontot kell képviselnie, hogy egy politikai vezető csakis úgy irányíthat, ha páncélba öltözik, és példát mutatva kirohan az ellenségre.
*A témaválasztás nem véletlen. Sokan támadták a politikusokat, hogy nem tesznek semmit a háború közben, és most esetleg mindenki számára egyértelművé válhat, hogy ugyanannyit tettek, mint Naruhil, akik hadsereget szervezett, hogy megütközzön az ellenséggel. Elvégre a közbiztonság mindenhol állandó volt, a kereskedelem pedig ugyan akadozott, de nem éheztek sokkal többen, mint amennyien egyébként is szoktak.*
-Egy kevés gondolkodási idő után kérek minden jelöltet, hogy válasszon, hogy melyik csapatban szeretne lenni. Köszönöm!
*Ezzel a férfi levonul a pódiumról, és helyet foglal a nagytanácsosi asztalnál.*
//Myna Foks, Moonxylwery és Malrion figyelmébe//
*Miközben a beszédek zajlanak, egészen más készül a felszín alatt. Van, aki a rendezvény alatt megpróbál tisztességtelenül pénzhez jutni. Ehhez lényegében nem kell mást tennie, csak odasétálni a célszemélyhez, és helyet foglalni mellette. Mindezt úgy kell megtennie, hogy ne legyen gyanús. Myna esetében két sötételf figyelhetne fel a mozgására, lehetne rossz előérzetük, de nem így alakul. Moont túlságosan leköti a különféle beszéd hallgatása és az ismerős arcok feltérképezése, amihez talán az a biztonságérzet is hozzájárul, hogy Malrion azért van ott, hogy figyelje az őt környékező veszélyeket. Csakhogy Malrion is elbambul egy pillanatra, és bár később már felfogja, hogy valaki leült a hőn szeretett matrónája mellé, mégis a gyanú legcsekélyebb árnyéka sem merül fel benne, hogy az a szép arcú, és rendezett ruhájú hölgy milyen alantas szándékkal is rendelkezik. Myna így hát sikeresen és gyanútlanul letelepszik az egyik fontos és nagy múltú nemesi ház vezetője mellé, majd néhány trükkös mozdulattal elemeli az aranyának az egyharmadát. Bűvészeket meghazudtoló keze úgy forgatja a legyezőt, hogy hiába látja mindenki, abból biztosan nem állapítja meg a lopás tényét. A lopás tehát sikerül, bár még koránt sincs vége a küldetésnek. El is kell onnan sétálni, mielőtt olyan késztetése lenne az áldozatnak, hogy az erszénye felé nyúljon, és észrevegye, hogy hiányzik az aranya. Ez a hatodik érzék tudatalatti, mégis fenn áll a kockázat, hiszen a hiányzó pénzösszeg gazdája azonnal a mellette ülőre gyanakodna. Ha viszont elsomfordál, akkor bárki lehetett a tömegből, bizonyíték senki ellen sem lesz. Mit dönt hát a tolvaj? Marad, és esetleg beszélget az áldozatával? Vagy szimplán csak kereket old, mintha ott sem lett volna?*
A hozzászólás írója (Mesélő) módosította ezt a hozzászólást, ekkor: 2017.04.06 15:21:11