Azon túl, hogy - kivételesen, hehe - egyetértek Emp hozzászólásával, a saját véleményem erről a dologról (nem mintha megszólítva érezném magam, ehe):
1. Egy klánban két multi szerintem pont elég - nálunk pl. ez a megalakulástól szabály volt. Indoka egyszerű: egy átlagos user _érdemben_ maximum két karaktert tud kezelni (érdemben: az általam elvárt szinten, módon, aktivitással), amellett már a korábbi szabályozások miatt is állandóan "hangolni" kellett a játékokat, hogy azonos userű karakterek ne játszanak együtt.
Egy klánban három vagy több karakter SOK, ha pedig ez "rendszerszintű", akkor kezelhetetlenné válik.
2. A tápolásról.
A tápolás, mint olyan, önmagában szerintem egy "rossz" dolog. Csak azért írni 3000 karaktert egy lepke szárnyáról, hogy több legyen a munkapont, vagy csak azért lenyomni egy "üres" játékot, hogy sok legyen a reag, magát a "szerepjátékot", a karakter "életútját" teszi tönkre. Ennek csak egy vetülete a saját karakterem multival való tápolása (akár direkt, akár indirekt módon).
3. Egész más, ha az ember a "csapatát", a közösségét "tápolja". Egy csapat erősítése mindig játékot, pörgést, interakciókat is szül (míg egy karakter tápolása igen gyakran lehet öncélű hegyelés csupán - nekem van a legnagyobb alapon). Ezt a tápolást azonban most is meg lehet tenni, de nyilván kellő IC köntösben, mert ez a LÉNYEGE az egésznek - szerintem. Az IC.
4. Ami a Vakmerőséget illeti: érdekes ötlet, csak csuklóból kikerülhető a //Második szál// játékkal, ami ugye alapvetően egy ragyogó "tápolási" lehetőség, és mindenki szelíd benne.
Összességében én jónak tartom a szabályozást, erősíti az "értékes" (nem, nem kell belekötni a kifejezésbe) karakterek kialakulásának lehetőségét. Szerintem ugyanis két-három "valamirevaló" karakter sokkal többet ér 20-30 "jellemnél" és "személyiségnél" (amelyek egyébként kis vizsgálat után lebuknak - ugyanis a legtöbb übermultizó ugyanazokat a csajozó/pasizó/funoló klisséket hozza, általában még a haj/szem/magasság/seggforma is azonos - akár példákat is tudok mutatni - szóval akár ezt hagyhatjuk is).
K.