1. A gyorsaság szerintem nem csak a harcban játszik szerepet. Az erőt, meg az állóképességet nem is piszkálnám meg.
2. Pont a teknős tűnik rossz példának. Az egy hüllő. A tündér pedig egy emlős. De ha még a hüllőknél is maradunk, a döntő többség ott is sokkal gyorsabb ( Kígyók, gyíkok, még a kis testű krokodilok is veszett gyorsak. stb. )
Az emlősöknél pedig ( ha már rendszertanilag közelítek ) általában a kisebb méret nagyobb mozgási sebességet jelent. ( Nyúl, egér, patkány, stb. a sort a végtelenségig lehetne sorolni ), viszont kevés az ellenpélda. Mit lehet felhozni? Lajhár. De az esetek döntő hányadában - mondjuk 98% - a kis testű emlősök piszkosul gyorsak.
És mivel a tündérnek van még egy madárszerű beütése is ( ha nem is domináns ) - könnyű csontok - ez még egy indok a sebessége mellé. A madarak gyorsak. Főleg a kis testűek ( veréb, fecske kolibri), de még egy kondor keselyű reakció ideje is megelőzi az emberét ( nem kevéssel ) és akkor visszautalva a hüllőkre. A kígyók, gyíkok, krokodilok, aligátorok, és bizonyos teknős fajok mozgási sebessége, és reakció ideje is messze felül múlja egy emberét.
3. "Igaz, hogy kisebb súlyt kell megmozdítani, de gyengébb izomzattal ez pont ugyan olyan nehéz is lehet, mint egy orknak pl. Ötször akkor súlyhoz ötször akkora erő, és a gyorsulás máris azonos."
Azért ez nem egészen van így. Van gravitáció is, meg légellenállás. És a méret növekedéssel, még ha arányos az izom növekedés is, egyre markánsabb problémát jelentenek. Az aerodinamika egyre fontosabb a méretek növekedésével.
Nem véletlen, hogy a gepárd gyorsabb az oroszlánnál. A fecske fordulékonyabb a keselyűnél. Pedig az oroszlánnak, és a keselyűnek jóval nagyobb izom mennyiség áll rendelkezésére. De még sem ők a gyorsabbak / fordulékonyabbak.
Konklúzió: A tündér emlős, alacsony, könnyű, és képes repülni ( akkor is ha keveset, akkor is ha rövid távon, a puszta tény hogy képes rá azt jelenti hogy 1. a hátizmai roppant erősek lehetnek. 2. a csontjai könnyűek ). Minden jel arra mutat, hogy ez a lény gyors. Nagyon gyors. És mind reakció időben, mind a mozdulatok gyorsaságát tekintve messze megelőz egy embert( vagy akár egy elfet is ). Ha a valódi világból vett állat példákat veszem alapul ( kis testű emlősök, kis testű madarak, és a legtöbb kis testű hüllő faj, minden erre a következtetésre vezet. - Természetesen - itt megemlíthető ellenpélda, hogy " de ez nem a valóság ", viszont minden játék 90%-ban a valóságra épül. Ez a játék is. Azt modellezi, csak kissé feljavítva. Itt is vannak városok, fegyverek, társadalmak, és minden faj teljesen humanoid ( kivéve az eradart ). Ezek is mind a valóságból vannak. Minden a valóságra épül. A tündér faj levezetett tulajdonságai miért is ne támaszkodhatnának a valóságra?
A hozzászólás írója (Valian de Bravadore) módosította ezt a hozzászólást, ekkor: 2014.01.27 09:58:24